Pravidelné detské stretká prebiehajú v nových priestoroch,
a to v budove vedľa gymnázia oproti mestskej knižnici.
O začiatku eRko stretiek v šk. roku 2020/2021 budeme informovať v priebehu septembra aj vo farských oznamoch. 
Vítané sú aj nové deti od 6 do 15 rokov.
Informácie o priestore nájdete na: http://sered.erko.sk/sered/aktivity/59-oznam-zmena-priestorov-pre-stretka

Chceš patriť medzi eRkárov, rozvíjať svoje talenty, osobnostne rásť a šíriť jeho poslanie Radosti?
Viac informácií o tomto celoslovenskom hnutí nájdeš na hlavnom webe:  
https://erko.sk alebo emailom na andrej@erko.sk

Šampionát lásky počas Detského činu pomoci je za nami a pred nami je november, v ktorom nás čakajú tiež zaujímavé aktivity :)
S novembrom súvisí aj rozdávanie informačných letáčikov o eRku a EVIDOVANIE ČLENSTVA. 
Vážime si všetkých, ktorí sa rozhodli s nami kráčať vpred, formovať sa a obohacovať sa navzájom. Pre potreby podpory rôznych aktivít, ktoré eRko na SR organizuje pre deti i mládež, je potrebné evidovať členstvo, vďaka čomu je možné uchádzať sa o podporu na MŠVVaŠ SR. Preto prosíme všetkých členov i nových sympatizantov o krátku pozornosť ...

K evidovaniu členstva nových i starých členov a sympatizantov je potrebné:

  • podpísať tlačivo "Súhlas zákonného zástupcu dieťaťa - člena eRka" (do 15 rokov); alebo Súhlas člena nad 18 rokov, resp. do 18 rokov. TLAČIVO JE MOŽNÉ SI VYZDVIHNÚŤ na eRko stretkách v piatok alebo inokedy po dohode na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • odovzdať symbolický príspevok 2€ (do 15 rokov) alebo 3€ (nad 15 rokov) spolu s podpísaným tlačivom animátorom eRka na stretkách v piatok alebo po dohode na vyššie spomínanom maili, resp. na 0949 188 234 (Samuel Široký)
  • po odovzdaní tlačiva a príspevku bude neskôr potrebné podpísať sa do vygenerovaného členského zoznamu. To vás však budeme už zháňať my :)

Výhodou Tvojho členstva, resp. Vášho dieťaťa v eRku je okrem iného možnosť zúčastňovať sa akcií eRka (tábory, zájazdy, športové hry,...) za nižší účastnícky poplatok.

Keďže sme jedna z najväčších organizácii pracujúca s deťmi a mládežou na SR a počas roka poriadame pre deti i mládež množstvo akcií, ktorých sa plánujeme aj my sereďania tento rok zúčastňovať, zbiera sa od všetkých členov na SR každoročne symbolický príspevok ako členské na organizačné zabezpečenie akcií, výletov, materiálov a publikácií pre animátorov, mládež i deti. Ďakujeme ;)

PODPÍSANÉ TLAČIVO SPOLU S PRÍSPEVKOM JE POTREBNÉ ODOVZDAŤ NAJNESKÔR DO 20. 11. 2016 ANIMÁTOROM ERKA HOCIKDE, HOCIKEDY A HOCIAKO :D prípadne si dohodnúť stretnutie na vyššie spomínaných kontaktoch.
Vopred ďakujeme za pochopenie a všetkým rodičom, členom i sympatizantom ďakujeme za podporu, odvahu a odhodlanie objavovať krásy eRkárskeho spoločenstva, ktoré bude tento rok plné hier, výletov a tematických stretiek.

Spoločne vytvárame náš eRko strom v Seredi už 11 rokov ;) http://sered.fara.sk/erko/sered/aktivity/22-narodeniny11

Info o eRko stretkách tu: http://sered.fara.sk/erko/sered/stretka

Web materskej neziskovej organizácie: www.erko.sk

Hodnoty eRka

Živá viera

Úcta k životu

Otvorené spoločenstvo

Radostná služba

Zodpovednosť a dôvera