Čím sme vhupli do nového šk. roka: http://sered.erko.sk/sered/aktivity/49-erko-stretka-s-novou-rocnou-temou-z-maleho-zrnka-strom

TERMÍN LETNÉHO ERKO TÁBORA JE   5. - 11. august 2019 (pondelok-nedeľa)
Prihlasovanie spustené: http://sered.erko.sk/sered/aktivity/54-letny-tabor-2019

Chceš patriť medzi eRkárov, rozvíjať svoje talenty, osobnostne rásť a šíriť jeho poslanie Radosti?
Viac informácií o tomto celoslovenskom hnutí nájdeš na hlavnom webe:  
https://erko.sk alebo emailom na andrej@erko.sk

eRko-HKSD sa aj tento rok uchádza o Vašu priazeň cez 2% z Vašich daní. Nestojí Vás to nič, ale nám to pomôže pri práci s deťmi a mladými nielen na regionálnej, ale i celoslovenskej úrovni.

Ak chcete nasmerovať časť svojich daní pre deti, rozhodnite sa pre eRko:

…aby deti robili kroky k osobnej zrelosti, rozvíjali svoje talenty a zručnosti v spoločenstve detí. Približne 7 000 detí a mladých sa pravidelne schádza na detských stretkách po celom Slovensku a každoročne objavujú nové dobrodružstvá na 130 táboroch.

…aby deti objavovali svet s priateľmi, čítali a porozumeli. Rebrík je jediný detský katolícky časopis pre deti od 6 – 10 rokov na Slovensku. eRko ho vydáva desaťkrát ročne už 28 rokov. .

…aby deti prinášali do rodín radostnú vianočnú zvesť a učili sa solidarite s núdznymi. Vďaka koledníckej akcii Dobrá novina podporilo eRko v minulom roku viac ako 25 rozvojových projektov pre núdznych v Afrike

Kto môže dať percentá z dane pre eRko?

2 % z dane fyzických osôb

Ak si zamestnanec, výška tvojich 2% z dane je aspoň 3 €, môžete ich poukázať eRku do 30.4.2018.

3 % z dane dobrovoľníkov

Ak si vykonával/a dobrovoľnícku činnosť v roku 2017, a to aspoň 40 hodín, môžeš na základe potvrdenia organizácie, v ktorej si dobrovoľníčil dať až 3% z dane do termínu 30.4.2018.

2 % z dane firiem

Firma či iná právnická osoba, ktorá venuje dary vo výške aspoň 0,5 % jej dane z vlastného zisku, môže asignovať 2 % z daní do 30.3.2018.

1 % z dane firiem

Pokiaľ firma nedarovala v roku 2016 žiadne financie, môže asignovať 1 % z daní do 30.3.2018.

Aby bola Vaša čiastka dane poukázaná priamo na činnosť eRka v Seredi, môžete nám poslať na email ( Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ) oskenované predmetné tlačivo Vyhlásenia o poukázaní dane, ktoré odovzdávate na daňový úrad spolu s Potvrdením o zaplatení dane.
TLAČIVÁ A VIAC PREHĽADNÝCH INFORMÁCIÍ NÁJDETE NA www.zapad.erko.sk/2percenta/

Hlavný web eRka:
www.erko.sk

dakujeme2

Hodnoty eRka

Živá viera

Úcta k životu

Otvorené spoločenstvo

Radostná služba

Zodpovednosť a dôvera