Pravidelné detské stretká prebiehajú v nových priestoroch,
a to v budove vedľa gymnázia oproti mestskej knižnici.
O začiatku eRko stretiek v šk. roku 2020/2021 budeme informovať v priebehu septembra aj vo farských oznamoch. 
Vítané sú aj nové deti od 6 do 15 rokov.
Informácie o priestore nájdete na: http://sered.erko.sk/sered/aktivity/59-oznam-zmena-priestorov-pre-stretka

Chceš patriť medzi eRkárov, rozvíjať svoje talenty, osobnostne rásť a šíriť jeho poslanie Radosti?
Viac informácií o tomto celoslovenskom hnutí nájdeš na hlavnom webe:  
https://erko.sk alebo emailom na andrej@erko.sk

miska a dievcataeRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí vyhlasuje 18. ročník celoslovenskej kampane Vypni telku, zapni seba!

 Na celom Slovensku sa uskutoční v týždni od pondelka do nedele, 28.5.-3.6.2018. Dobrovoľníci z viac ako 200 obcí pripravia pre menšie či väčšie skupiny detí alternatívny program k pasívnemu prežívaniu voľného času pri TV, počítačových hrách a na internete. Do kampane sa zatiaľ zaregistrovalo približne 6 000 detí a dospelých.

Keďže eRko pôsobí aj v Seredi, zaujímavým spôsobom sa zapoja aj deti v Seredi...

 

Deti žijú v digitálnom svete. S eletronikou sa stretávajú doma, v škole, na návštevách, medzi rovesníkmi. Každý rok pribúdajú v domácnostiach nové digitálne zariadenia. Podľa oficiálnych štatistík sa v minulom roku celosvetovo predalo 206,8 miliónov tabletov. V tomto roku by síce predaj tabletov mal klesnúť, no podľa analytickej spoločnosti Gartner stúpne počet predaných smartfónov – až na 1,9 miliárd za rok.

Cieľom kampane Vypni telku, zapni seba! nie je bojovať proti elektronike a médiám.

Ako nadnárodná detská organizácia si však uvedomujeme, že deti si pre zrelý vývoj potrebujú uvedomiť hodnotu svojho voľného času.
Počas kampane sa to dá osobne zažiť.

 

VTZS 2018 strih

Kampaňou nabádame deti a mládež vymeniť čas pri telke, počítačových hrách a internete za vzťahy, uplatnenie svojich talentov a tvorivosť.

Budeme sa niesť na vlnách témy Spolu Osloboďme Slová. Bude to moreplavecký týždeň. Pravdivou a umiernenou rečou, ale aj našou všímavosťou k potrebám iných a prehĺbením vzťahu s nebeským Otcom chceme tieto zrnká pokoja zasievať medzi nami, zvlášť tento týždeň bez médií.

Heslom 18. ročníka je: “Spolu Osloboďme Slová”. Cez program pripravený animátormi eRka sa deti pozrú na to, ako využívať slová pre rozdávanie lásky a radosti v tomto svete a spoločnosti, v ktorj žijú.

erko sered4

 

Deti na znak svojho záväzku budú počas týždňa Vypni telku, zapni seba! nosiť náramok s logom kampane, čím pozývajú k tejto aktivite aj svojich rovesníkov. Tento rok dostanú aj jeden navyše - pre svojho kamaráta.

 

 

 

ANIMÁTORI ERKA V SEREDI PRIPRAVILI PROGRAM PRE VŠETKY DETI V TOMTO TÝŽDNI

V DŇOCH: utorok (29.5.) a streda (30.5.) od 16.00 - 17:30 hod.

A V PIATOK 1.6. OD 15.00 - 16:30 hod. VO FARSKEJ ZÁHRADE.

TEŠÍME SA NA VŠETKÝCH :)

 

Hodnoty eRka

Živá viera

Úcta k životu

Otvorené spoločenstvo

Radostná služba

Zodpovednosť a dôvera