Ahojte eRkári, sympatizanti a milí rodičia!

Po roku sa vám opäť hlásime so sviežou táborovou ponukou :-)

A opäť vás pozývame zažiť niečo nevšedné na našom spoločnom eRko tábore.

Ak máš 6 - 14 rokov, máš v náš termín voľno, túžiš po super zážitkoch, chceš stretnúť starých aj nových priateľov, vidieť nové miesta našej krajiny, obohatiť sa zaujímavou národnou táborovou témou,
tak netreba váhať a prihlás sa! :-)

Kedy? 26. júl - 01. august 2020

Kde? Chránená prírodná oblasť Rajecká kotlina, Horné Považie

 

eRko tab 2020 web

 

PRIHLÁŠKY MÔŽETE ZÍSKAŤ NASLEDOVNE:

  • OSOBNE si ich prevziať od vedúcich eRka na stretkách
  • DOHODNÚŤ si zaslanie poštou u ZOFa, resp. hlavného vedúceho tábora Andreja Macha, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • MAILOM si ju vypýtať v elektronickej forme od hlavného vedúceho: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

----> Prihlasovanie je spustené do 28. júna 2020 <----

(V prípade, že bude už naplnená kapacita, má prednosť účastník, ktorý sa zúčastňoval pravidelných eRko stretiek počas uplynulého roka.)

Začiatkom júla budú zaslané prihláseným účastníkom ďalšie informácie. Tábor bude realizovaný v súlade s povolením ÚVZ SR.
Z dôvodu protiepidemiologických opatrení bude tento rok účastník potrebovať aj potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti od lekára nie staršie ako 30 dní pred nástupom na tábor: klik.

 

Pozn.: Vzhľadom na tohtoročné nižšie granty (dotácie) Vám dávame do pozornosti možnosť podporiť náš tábor a našu činnosť aj poukázaním 2% z dane, ešte stále je tá možnosť aktuálna: http://sered.erko.sk/sered/aktivity/61-vase-2-urobte-pre-nas-malickost

 

Už teraz sa tešíme na spoločne strávený čas :)

 --------------------------------------------- 

Video pozvánka na tábor 2019 z fotiek z tábora 2018: klik
Video pozvánka na tábor 2018 z fotiek z tábora 2017: klik
Fotogaléria z eRko tábora 2017: https://photos.app.goo.gl/jvf1JUpRuJohjUzQ2
Článok a video z detektívneho eRko tábora 2016 tu:
 http://sered.erko.sk/sered/aktivity/27-po-stopach-detektivov-erko-tabor-2016

Články z jednotlivých táborov a akcií nájdete aj na starom webe: 
http://www.sered.fara.sk/spolocenstva/erko

Aktivity eRka v Seredi po roku 2016 sú na novom webe:http://sered.erko.sk/sered/aktivity
alebo na FB skupine: https://www.facebook.com/groups/erko.sered/
Webstránka celoslovenskej organizácie eRko - HKSD: https://erko.sk

 --

 

Čo je eRko?

eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí
Je detská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou. Základom činnosti hnutia je pravidelná mimoškolská práca s deťmi v malých spoločenstvách – stretkách. Program eRka zabezpečujú vyškolení dobrovoľníci. Združuje viac ako 7000 členov. eRko bolo zaregistrované ako občianske združenie v roku 1990.

Cieľ eRka
Pomáhať pri výchove a neformálnom vzdelávaní detí a mladých ľudí na zrelé kresťanské osobnosti podieľajúce sa na rozvoji spoločnosti, v ktorej žijú. Poslanie eRka sa uskutočňuje cez osobný príklad mladých dobrovoľníkov, ktorí prežívajú spolu s deťmi život v spoločenstve. Východiskovými hodnotami sú: živá viera, radostná služba, otvorené spoločenstvo, úcta k životu, zodpovednosť a dôvera.

Motto
"Radostnou cestou svedectva viery kráčame spolu malí i veľkí."

Dokumenty o eRku

 

Základom činnosti eRka sú pravidelné stretká
Deti sa so svojimi vedúcimi stretávajú spravidla v týždenných alebo dvojtýždenných intervaloch. Program pre deti zabezpečujú dobrovoľníci, pre ktorých eRko pravidelne pripravuje vzdelávacie kurzy a metodické materiály. Stretko má rodinný charakter. Prostredníctvom aktivít, rozhovorov, príbehov, modlitby a hier prežívajú deti so svojimi vedúcimi radostné spoločenstvo. Stretko rastie so svojimi členmi niekoľko rokov. Prácu s deťmi zakladá vedúci stretka na kresťanských hodnotách a ich prenášaní do praktického života. Cez osobný príklad vedúceho tak môžu robiť deti kroky k osobnej zrelosti a učia sa službe pre druhých. Rozvíjajú svoje talenty, vedomosti a zručnosti. Činnosť eRka na stretkách vystihuje motto: „Radostnou cestou svedectva viery kráčame spolu malí i veľkí.“

ROČNÁ TÉMA 2019/2020: Aj ty hrdinom: https://erko.sk/ajtyhrdinom/

z maleho zRnka strom

Hodnoty eRka

Živá viera

Úcta k životu

Otvorené spoločenstvo

Radostná služba

Zodpovednosť a dôvera