Ahojte eRkári, sympatizanti a milí rodičia!

Po roku sa vám opäť hlásime so sviežou táborovou ponukou :-)

A opäť vás pozývame zažiť niečo nevšedné na našom spoločnom eRko tábore.

Ak máš 6 - 15 rokov, máš v našom termíne voľno, túžiš po super zážitkoch, chceš stretnúť starých aj nových kamarátov, vidieť nové miesta našej krajiny, obohatiť sa zaujímavou táborovou témou,
tak netreba váhať a prihlás sa! :-)

Kedy? 31. júla - 06. augusta 2022

Kde? Biele Karpaty - región Stredné Považie (Zubák)

 

tabor eRko 2022 plagat 

 

PRIHLÁŠKY MÔŽETE ZÍSKAŤ NASLEDOVNE:

  • DOHODNÚŤ si zaslanie poštou u ZOFa, hlavného vedúceho tábora Andreja Macha:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • alebo VYTLAČIŤ si ju z nasledovného linku:  prihlaska-2022-predbezne-info-v2.pdf

----> Prihlasovanie je spustené do 30. júna 2022 <----

V prípade, že bude už naplnená kapacita, má prednosť účastník, ktorý je zaregistrovaný ako člen eRka (preregistrovanie prebiehalo v novembri 2021, resp. dodatočne v júni 2022 (klik)), resp. chodieval na eRko stretká. Stav registrácie si preto radšej overte u ZOFa. 

V prihláške sú uvedené predbežné informácie ako aj spôsob jej odovzdania. V prvej polovici júla budú zaslané prihláseným účastníkom ďalšie informácie.

 

- Prihláseným účastníkom tábora budú zaslané v júli podrobnejšie informácie k táboru ako aj potrebné tlačivá.
- Tento rok nemusia tábory podliehať opatreniam ako minulý rok (testy, potvrdenia). O všetkom potrebnom Vás budeme včas informovať.

 

Už teraz sa tešíme na spoločne strávený čas :)

 --------------------------------------------- 

Fotogaléria eRko tábor 2020: https://photos.app.goo.gl/oiNNxQWNTAaqGZQX7 

Video pozvánka na tábor 2019 z fotiek z tábora 2018: klik
Video pozvánka na tábor 2018 z fotiek z tábora 2017: klik

Aktivity eRka v Seredi po roku 2016 sú na novom webe:http://sered.erko.sk/sered/aktivity
alebo na FB skupine: https://www.facebook.com/groups/erko.sered/
Webstránka celoslovenskej organizácie eRko - HKSD: https://erko.sk

 --

 

Čo je eRko?

eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí
Je detská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou. Základom činnosti hnutia je pravidelná mimoškolská práca s deťmi v malých spoločenstvách – stretkách. Program eRka zabezpečujú vyškolení dobrovoľníci. Združuje viac ako 7000 členov. eRko bolo zaregistrované ako občianske združenie v roku 1990.

Cieľ eRka
Pomáhať pri výchove a neformálnom vzdelávaní detí a mladých ľudí na zrelé kresťanské osobnosti podieľajúce sa na rozvoji spoločnosti, v ktorej žijú. Poslanie eRka sa uskutočňuje cez osobný príklad mladých dobrovoľníkov, ktorí prežívajú spolu s deťmi život v spoločenstve. Východiskovými hodnotami sú: živá viera, radostná služba, otvorené spoločenstvo, úcta k životu, zodpovednosť a dôvera.

Motto
"Radostnou cestou svedectva viery kráčame spolu malí i veľkí."

Dokumenty o eRku

 

Základom činnosti eRka sú pravidelné stretká
Deti sa so svojimi vedúcimi stretávajú spravidla v týždenných alebo dvojtýždenných intervaloch. Program pre deti zabezpečujú dobrovoľníci, pre ktorých eRko pravidelne pripravuje vzdelávacie kurzy a metodické materiály. Stretko má rodinný charakter. Prostredníctvom aktivít, rozhovorov, príbehov, modlitby a hier prežívajú deti so svojimi vedúcimi radostné spoločenstvo. Stretko rastie so svojimi členmi niekoľko rokov. Prácu s deťmi zakladá vedúci stretka na kresťanských hodnotách a ich prenášaní do praktického života. Cez osobný príklad vedúceho tak môžu robiť deti kroky k osobnej zrelosti a učia sa službe pre druhých. Rozvíjajú svoje talenty, vedomosti a zručnosti. Činnosť eRka na stretkách vystihuje motto: „Radostnou cestou svedectva viery kráčame spolu malí i veľkí.“

ROČNÁ TÉMA 2021/2022: Pod jedným Slnkom: https://erko.sk/podjednymslnkom/

pod jednym slnkom