sered tabor 2019 zmensena copy

S odstupom času prinášame článok a pretriedenú fotogalériu z eRko tábora 2019, ktorý sa konal v termíne 05. - 11. 08. 2019.


Dobrodružný týždeň eRkári tento rok strávili v krásnom hornatom prostredí Rajeckej kotliny a pilierom tohto týždňa bolo rozvíjanie čností statočnosť, odvaha a čestnosť pri spoznávaní starovekých civilizácií.

Cieľom táborovej témy bolo spoločne spoznávať históriu starovekých civilizácií.


Každý deň sme za súťaže získavali betónové tehličky a spoločnými silami sme každý deň postavili stavbu charakterizujúcu danú civilizáciu (Pyramída v Gíze, Konštantínov víťazný oblúk, Perzepolis, Ištarina brána, Panteón, El Dorado)
Každé ráno začínalo zaujímavým budíčkom a rozcvičkou, ktorá sa okrem iného niesla aj v podobe eRko tancov.
Svoje miesto mala v každom dni ranná a večerná modlitba, ktorá nás vždy vtiahla do tajov danej civilizácie zaujímavým spôsobom.

V utorok sme spoznávali starovekú Perziu cez rôznorodé aktivity a výtvarné workshopy.
Utorkový večerný program sme zavŕšili krátkou video ukážkou zo života perzskej kráľovnej Ester a vedomostným kvízom.

V stredu sme sa vydali na ďalekú cestu pri poznávaní Aztékov. V tento deň sme teda oprášili naše turistické topánky po trase z Fačkovského sedla na vrch Malej Fatry - Kľak.
Cestou späť z túry sme sa zastavili v Rajeckej Lesnej pozrieť si obdivuhodný najväčší slovenský Betlehem, ktorý nezobrazuje len Kristovo narodenie, ale aj dejiny slovenského národa.

Vo štvrtok sme spoznávali staroveký Egypt. Tento deň sa niesol biblickým príbehom o desiatich egyptských ranách. Počas celodenných aktivít sme získavali tehličky, z ktorých sme si večer postavili stavbu Pyramída v Gíze.

Piatok sa niesol v duchu gréckej civilizácie. Starovekí Gréci boli známi olympijskými hrami, a preto sme počas tohto dňa absolvovali disciplíny ako hod diskom, hod oštepom, skok do diaľky a podobne. Nechýbalo ani zapálenie olympijského ohňa a zábavný večerný program.

V predposledný deň, sobotu, sme spoznávali život starovekých Rimanov.
Keďže Rimania neskôr tiež usporadúvali olympijské hry, ráno sme sa všetci stretli pri stožiari a zapálením olympijského ohňa začali „rímske olympijské hry“.
Počas dňa boli k dispozícii všetkým informačné listy o tejto civilizácii, z ktorých boli zostavené otázky pre večerný minikvíz. Víťaz minikvízu si vylosoval z rulety nejakú zábavnú úlohu, ktorú mu musel animátor splniť.

Večerný program sa niesol v duchu záverečného ceremoniálu. Spoločne sme si vyhodnotili celý týždeň, odovzdali sme si veľký táborový darček a pripravili sa na večernú opekačku.
Taktiež si účastníci od animátorov vyzdvihli diplomy a vybrali symbolické ceny.
Ďakujeme všetkým rodičom za prejavenú dôveru ako aj podporovateľom a sponzorom za ich akúkoľvek formu podpory.

 

Fotogaléria eRko tábor 2019: https://photos.app.goo.gl/f5Pbg6rDvDXqdu12A