Pravidelné detské stretká prebiehajú v zrekonštruovaných priestoroch farskej pivnice
každý párny týždeň v piatok v čase 15:45 - 17:00 h (okrem prázdnin a sviatkov).

Milí eRkári, sympatizanti a rodičia!

Po roku sa vám opäť hlásime s táborovou ponukou :-)

A opäť vás pozývame zažiť niečo výnimočné na našom spoločnom eRko tábore.

Ak máš 6 - 15 rokov, máš v našom termíne voľno, túžiš po super zážitkoch, chceš stretnúť starých aj nových kamarátov, vidieť nové miesta našej krajiny, obohatiť sa zaujímavou táborovou témou,
tak netreba váhať a prihlás sa! :-)

Kedy? 06. - 11. augusta 2023

Kde? región Malohont (Kokava nad Rimavicou)

eRko – HKSD, Oblastné centrum Trnava, eRko Sereď

Dobrodružný týždeň (31.7.-6.8.2022) toto leto eRkári strávili v hornatom prostredí obce Zubák a pilierom tohto týždňa bolo rozvíjanie čností v táborovej škole Go(o)dfort v jednotlivých fakultách.

V pondelok sme spoznávali čnosti srdečnosť a radosť so sv. Mikulášom a sv. Filipom Nerim. Doobeda účastníci tábora absolvovali kolotoč stanovíšť, ktoré rozvíjali čnosť srdečnosť: srdečná pošta, výroba fakultného symbolu, divadielka, nezabúdajme na pochvalu, maľovanie a ozdobovanie srdiečok. Poobede absolvovali niekoľko kooperačných hier.

V utorok nás čakala túra, a preto hneď po raňajkách sme si predstavili tému dňa. Tento deň sa niesol spoznávaním čnosti trpezlivosť a úcta so sv. Teréziou z Lisieux a sv. Matkou Terezou. Na túru sme sa vybrali na Rozhľadňu na Tlstej hore. Počas celej cesty sme si vychutnávali horský vzduch a lesom sa niesol štebot našich menších či väčších turistov. V tento deň sme v rámci večernej modlitby na papierové srdiečka písali za čo ďakujeme svojim rodičom. Po večeri na záver turistického dňa sme sa všetci tešili na večerné kino.

sered tabor 2019 zmensena copy

S odstupom času prinášame článok a pretriedenú fotogalériu z eRko tábora 2019, ktorý sa konal v termíne 05. - 11. 08. 2019.


Dobrodružný týždeň eRkári tento rok strávili v krásnom hornatom prostredí Rajeckej kotliny a pilierom tohto týždňa bolo rozvíjanie čností statočnosť, odvaha a čestnosť pri spoznávaní starovekých civilizácií.

Cieľom táborovej témy bolo spoločne spoznávať históriu starovekých civilizácií.

Činnosť eRka v Seredi je rôzna: pravidelné celoročné stretnutia s deťmi, letné tábory v rôznych kútoch Slovenska, poznávacie výlety, regionálna akcia Deň radosti, kampane: Vypni telku, zapni seba; Detský čin pomoci; Sviečka za nenarodené deti; Deň počatého dieťaťa; rozvojová pomoc v Afrike cez koledovanie Dobrej noviny, ktorej je eRko-HKSD zakladajúcim členom; príprava stanovíšť a programu pre deti na každoročnom Farskom agapé v Seredi; dobrovoľnícke aktivity pre mesto Sereď: Spoločne za krajšie mesto, Naše mesto,... a pod.

 

Za doterajšiu akúkoľvek formu podpory, pomoc a sprevádzanie od roku 2005 ďakujeme všetkým nemenovaným i menovaným:

Mons. Ján Bučík, dekan-farár
Mestský úrad v Seredi
Trnavský samosprávny kraj
Ministerstvo školstva SR
Mgr. Václav Ďurčo, dekan-farár
Mgr. Peter Cibira, dekan-farár
PhDr. Mgr. Róbert Ťapušík, kaplán
p. Pavol Kurbel
potraviny Téčko Sereď, rodina Takáčová
r. Baričiaková
p. Juraj Mikuláš
r. Orlická
vsdp. Libor Škriputa, dekan-farár
Obchodné centrum Kurbel
CZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi
PSA Peugeot Citroën
IDC Holding Sedita a. s.
duchovní otcovia farnosti Sereď

darcovia 2%, resp. 3% z dane

rodičia "našich" detí a ďalší nemenovaní

Všetkým Vám zo srdca veľmi ďakujeme!

 

dakujeme

Možnosť podpory: http://sered.erko.sk/podpora/sered

Činnosť eRka v Seredi je rôzna: pravidelné celoročné stretnutia s deťmi, výlety, Deň radosti, kampane: Vypni telku, zapni seba; Detský čin pomoci; Sviečka za nenarodené deti; Deň počatého dieťaťa; rozvojová pomoc v Afrike cez koledovanie Dobrej noviny, ktorej je eRko-HKSD zakladajúcim členom; príprava stanovíšť a programu pre deti na každoročnom Farskom agapé v Seredi; dobrovoľnícke aktivity pre mesto Sereď: Spoločne za krajšie mesto, Naše mesto,...


Ak máte možnosť podporiť činnosť
celoslovenskej organizácie eRko-HKSD v Seredi prostredníctvom jej organizačnej súčasti -  spoločenstva eRko Sereď a jeho systematickú mimoškolskú činnosť s deťmi, môžete tak urobiť nasledovne:

  • Materiálne:
    1. vecami: kancelársky papier (A4), farebné papiere, baliaci papier (biely - na malovanie), zdravotnícke pomôcky na tábor,...
    2. strava na stretkách: sirupy, sladkosti, slanosti
  • Finančne - poukázaním daru

Hodnoty eRka

Živá viera

Úcta k životu

Otvorené spoločenstvo

Radostná služba

Zodpovednosť a dôvera